TR
|
EN

HİZMETLER

HİZMETLER SPOT

Turlar

Teknemiz sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki seyir yapmaktadır. Sabah dalışı için limandan hareket saatimiz 10.00'dur. Öğleden sonraki hareket saatimiz ise 15.00'tir. Her iki çıkışta da hava koşulları engellemedikçe mutlaka iki farklı dalış noktasına gidiliyor. Önceden duyurmamız ve hava koşullarının izin verdiği ölçüde günlük dalış turları da yapmaktayız. Günlük çıktığımızda hareket saatimiz  09.30, dönüşümüz ise 17.30'dur ve öğlen yemeği teknede verilmektedir. İki dalış arasında, yemek ve dinlenme molası esnasında olanaklar ölçüsünde Kaputaş Plajı ya da Aperlai antik koyunda durarak dalıcılarımızın değişik yerleri görmesini sağlamaya çalışıyoruz. Dalıcılar, seviyelerine göre beş kişiyi geçmeyen küçük gruplar halinde ve mutlaka bir eğitmen eşliğinde dalmaktadırlar. 

Teknemize lütfen kalkış süresinden 15 dakika önce geliniz.

Sabah  : 10:00 - 13:00
Öğleden Sonra   : 15:00 - 18:00

Yeni Ekipman

Ekipman, dalıcıların en fazla dikkat etmesi gereken noktalardan biridir. Dalış ekipmanlarının kaliteli, iyi bakımlı ve kesinlikle standartlara uygun olması gerekir. Çünkü doğru seçilmiş ekipman, olası psikolojik ve fiziksel zorlukları bertaraf etmenin ve sualtı güzelliklerini daha iyi keşfetmenin temel aracıdır. Doğru ekipman seçimi kesinlikle taviz verilmemesi gereken bir konudur ve dalışta " idare eder ekipman " anlayışına yer yoktur.

Dalış teknolojisini ve bilimsel gelişmeleri yakından takip etmek ve gelişmelere uygun değişiklikleri yapmak dalıcının ve bir dalış merkezinin en önemli sorumluluklarındandır. Gelişen teknoloji dalışı daha pratik ve keyifli hale getirmekte, hem de güvenliği arttırmaktadır.

Ekipman seçiminde biçimsel faktörler yerine amaca uygunluk esas alınmalıdır. Kullanılan ya da seçilen malzemenin pratik olması ile birlikte dayanıklılığı da ön planda tutulmalıdır.

Malzemelerin kullanım sonrası bakımı (tatlı su ile durulanması v.b.) aksatılmamalı, periyodik genel bakımları ise mutlaka yetkili servislerinde yada uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Basit boşvermişliklerin ve dikkatsizliklerin olumsuzluklar doğurabileceği unutulmamalıdır.

İhtiyaç duyduğunuz tüm ekipmanları, naturablue SHOP 'tan temin edebilirsiniz.

Ekipmanlarınızı dalışa geldiğiniz süre boyunca teknemizde güven içinde bırakabilirsiniz. Tüm ekipmanınız her dalış sonrası, teknemizde bulunan sorumlular tarafından korunacaktır. Siz de ekipmanlarınızı güneş altında taşıma zahmetinden kurtulacak, tatilinizin keyfini çıkaracaksınız.

Mükemmel Konum
Kaş'ın bulunduğu bölgede ilk yerleşim izleri M.Ö 8000’ li yıllara kadar uzanır. Bu bölge Antik çağda Likya Uygarlığına ev sahipliği yapmış, tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuştur.

Kaş'ın bilinen en eski adı Habesos' tur. Sonrasında Phellos "taşlık yer" adıyla anılmış ve limanlık bölgesine de Antiphellos denmiştir. Antiphellos M.Ö IV. yy da küçük bir limandır. Roma döneminde ticari önemi artmış ve kendi başına zengin bir ticari merkez olmuştur. Zeytin, zeytinyağı, şarap ve değerli ağaçların satılıp neredeyse tüm kültürlere ait malların el değiştirdiği ticari geçiş noktasıdır.

Bilinen en eski antik batık olan Uluburun Batığı’nda bulunan malların çeşitliliği de bu durumu doğrulamaktadır. Uluburun Batığı'nın birebir kopyası, Bodrum Sualtı Müzesi uzmanlarınca inşa edilip 2005 yazında Bodrum, Kıbrıs ve Alanya rotasıyla Kaş'a ulaşmıştır. Tekne şu anda Kaş'ta ziyarete açık bulunmaktadır.

Sayısız halk ve kültürün geçiş noktası, konaklama ve ticaret alanı olduğu için Kaş'ta attığınız her adımda binlerce yılın izlerini kolayca görürsünüz. Evet, turistik bir yerdir. Ama turizm sektörünün rahatsız edici hiçbir olgusunu burada göremezsiniz. Kimse sizi kolunuzdan çekiştirmez. Küçük ve şirin bir kasaba ve samimi dost canlısı insanlar bulursunuz karşınızda. İsterseniz sabaha kadar eğlenir, isterseniz hiçbir gürültü kirliliğine maruz kalmadan kitabınızı okuyabilirsiniz.

Copyright 2017 by naturablue.com. Tüm Hakları Saklıdır.